Комунальний заклад «Харківський спеціальний навчально-виховний комплекс № 8» Харківської обласної ради (м. Харків, вул. Межлаука, 10/5) розпочинає свою історію з 1941 року як спеціальний дитячий будинок для іспанських дітей-сиріт. Майже увесь час заклад існував як спеціальна школа-інтернат для дітей з наслідками поліомієліту та церебральними паралічами. Поряд з цим у закладі виховуються діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування. Заклад нараховує понад 300 учнів, які навчаються у 28 класах.
У закладі є все необхідне для проведення оздоровчої роботи учнів, а саме – зали лікувальної фізкультури, зал реабілітації, масажні кабінети, кабінет фізіотерапії, парафінотерапії та ін. Кожна дитина з особливими потребами має індивідуальну програму реабілітації. Все це дуже і дуже важливо, але теплоту, любов і увагу не замінять жодні, навіть самі коштовні, ліки.
Діти-інваліди – такі ж самі люди, зі своїми емоціями і відчуттями. Єдине, чим вони відрізняються, – це нестача спілкування.
У грудні щорічно відзначається міжнародний день інвалідів, який нагадує нам, що поруч живуть люди з обмеженими можливостями, які потребують особливої уваги, і яким ми повинні допомогти відчути себе рівними серед здорових співгромадян.
30 листопада 2016 року до міжнародного дня інвалідів студенти кафедри економіки факультету економіки та менеджменту Харківського національного університету будівництва та архітектури організували і провели концертно-розважальну програму під назвою «Ми разом!».
Радісні хвилини та естетичне задоволення присутнім забезпечили чудові пісенні виступи Марини Піскун, Аліни Сахненко, Олександра Хорунжого, зворушливі вірші у виконанні Людмили Юрченко, танцювальні номери, чарівні номери пісочної анімації, театралізовані сценки, численні конкурси з подарунками та солодощами.
![]() |
![]() |
Багато вражень та позитивних емоцій діти отримують від таких заходів, вони щиро радіють друзям. Найдорожчим для них є відкрите спілкування з новими людьми, радість від прийому гостей. Всі вихованці довго пам’ятають такі святкові події.
![]() |
![]() |
Участь студентської молоді у благодійній громадській діяльності дозволяє їй здійснити особистий внесок у вирішення соціальних проблем, забезпечує розвиток особистісної культури, толерантного ставлення до людей з обмеженими можливостями, подолання соціальних бар’єрів.
У цей День ми маємо приєднатися до міжнародної ініціативи і побажати всім, хто не байдужий до цієї проблеми, сил, наснаги і здоров’я, успіху у всіх доброчинних справах.
Не заспокоюйтесь, не давайте себе приспати! Доки молоді, сильні духом, бадьорі, не втомлюйтеся робити добро!