27 січня, в день звільнення табору смерті Освенцим бійцями Червоної Армії в 1945 році, весь цивілізований світ відзначає Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. З тих пір, як у 2005 році цей день був оголошений Міжнародним днем пам’яті жертв Голокосту, більше 80 держав внесли 27 січня в свої національні календарі офіційних пам’ятних дат.

Голокост став поворотною точкою в історії людства, після якої цивілізований світ проголосив принцип “Ніколи більше!”, взявши на себе зобов’язання протистояти війні і геноциду. Резолюція 60/7 Генеральної Асамблеї ООН про увічнення пам’яті жертв Голокосту важлива саме тим, що вона не тільки закріплює пам’ять про минулі злочини, а й прагне запобігти їх в майбутньому.
30 січня 2019 року у конференц-залі Харківського національного університету будівництва та архітектури відбувся виховний захід «Ніколи більше!» до міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту, що був організований кафедрою економіки та кафедрою суспільно-гуманітарних дисциплін ХНУБА. На заході були присутні понад 40 студентів кафедри економіки, заступник декана ФЕМ О.В. Садовніченко, викладачі університету.
Із доповіддю виступила доцент кафедри суспільно-гуманітарних дисциплін Т.В. Арзуманова, потім відбулося активне та зацікавлене обговорення сутності, причин Голокосту та шляхів запобігання геноцидам, злочинам проти людяності у майбутньому (модератором дискусії виступив відповідальний секретар Ради з організації виховної діяльності ХНУБА Ю.В. Зайончковський).
Учасники дискусії повністю підтримали тезу з Резолюції № 60/7 Генеральної асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року: «Голокост, що призвів до винищування однієї третини євреїв і незліченних жертв з числа представників інших меншин, буде завжди служити всім народам застереженням про небезпеки, що приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм і упередженість». Ніколи більше такого на має бути на нашій землі!