16-17.11.2019 р. у Києві відбувся освітній тренінг для викладачів курсу «Соціальне підприємництво»

16-17 листопада у Києві відбувся освітній тренінг для викладачів курсу «Соціальне підприємництво» в закладах вищої совіти, учасником якого стала й представниця Харківського національного університету будівництва та архітектури, професор кафедри економіки В.В. Смачило. В ньому прийняли участь 20 викладачів ЗВО з усіх куточків України, яких було відібрано за конкурсом. Два дні тренери та профі в сфері соціального підприємництва – Василь Назарук та Артем Корнецький – ділилися досвідом та передавали найнеобхідніші освітні інструменти для якісного викладання даної навчальної дисципліни. Учасники тренінгу змогли ознайомитися з можливостями розвитку соціального підприємництва в Україні, його фінансуванням, попрацювати з реальними кейсами та опанувати дидактику та формування очікуваних результатів навчання.

Запрошені на тренінг соціальні підприємці ділилися досвідом, розповідали про виклики, премоги та поразки, які лише загартовували та забезпечували розвиток власної справи. Отримані знання будуть імплементовані в освітні програми різних спеціальностей в межах викладання курсу «Соціальне підприємництво».

Слід зауважити, що соціальне підприємництво викладається на кафедрі економіки ХНУБА два роки. Саме тому наш університет було обрано для пілотування курсу «Соціальне підприємництво» в межах даного проекту. Перший рік програма навчальної дисципліни базувалася лише на власних розробках і передбачала більше теоретичну підготовку студентів – тести, аналіз соціальних проблем, проходження он-лайн курсу на платформі Прометеус.

Шляхом імплементації розробок А. Корнецького в діючу програму, в межах пілотування курсу УФБ було здійснено перехід до прикладного типу занять. Протягом курсу студенти розробляють проект реального соціального бізнесу шляхом підготовки бізнес плану. Цього року курс Соціальне підприємництво опановують 20 студентів спеціальності 076 в Харківському національному університеті будівництва та архітектури. Під час курсу студенти зустрічалися із представниками соціального підприємництва м. Харкова (магазин «Ясна річ», Н. Рябуха) та з професором Dr. Prof. Dorin Festeu (Buckinghamshire New University, United Kingdom), які поділилися досвідом соціального підприємництва та надали поради студентам щодо їх бізнес-ідей.

18 листопада 2019р. брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі про перші в Україні посібник і тренінг для викладачів курсу “Соціальне підприємництво”, проект  розповідали А. Корнецький, В. Назарук, а проф. Смачило В.В. поділилася досвідом пілотування курсу в ХНУБА (https://youtu.be/txB9fLIhyBg).

Хотілось би подякувати всім організатором та учасникам за неймовірні два дні тренінгів, за можливість бути дотичною до важливих трансформацій, які відбуваються в нашому суспільстві, за розуміння того, що спільно можна зробити багато корисних речей, за довіру та причетність до важливих трансформацій в освіті, які забезпечать покращення її якості відповідно до соціально-економічних трендів розвитку.

Соціальне підприємництво для студентів покоління Z